Dzisiaj jest: 27 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Cyryl, Maryla, Władysław

Msza Święta z okazji Święta Pracy w Jaworznie- Pieczyskach w dniu 01.05.2016

P1240622

W dniu 1 maja 2015r. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Alberta w Jaworznie- Pieczyskach została odprawiona uroczysta msza z okazji Święta Pracy 1-go Maja oraz uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja . Udział w mszy świętej organizowanej zgodnie z kilkuletnią już tradycją wzięli pracownicy kolei wraz z rodzinami w tym liczna reprezentacja ZZM PKP Jaworzno-Szczakowa.


Msza Święta z okazji Europejskiego Dnia Maszynisty 2015

image 104 ms

W dniu 13.09.2015r. w kościele pod wezwaniem Św. Brata Alberta w Jaworznie – Pieczyskach z okazji Europejskiego Dnia Maszynisty odprawiona została msza święta w intencji pracowników węzła Jaworzno-Szczakowa oraz ich rodzin.

Podczas mszy homilie wygłosił Proboszcz Parafii Mariusz Lizończyk, który podkreślił znaczącą role związków zawodowych, mających na celu obronę miejsc pracy oraz podwyżkę wynagrodzeń dla pozostałej zmuszonej do większego wysiłku załogi. Podczas głoszonego kazania prosił o modlitwę i zrozumienie obu stron a w szczególności o nie atakowanie związków zawodowych – tylko dialog i rozwiązania przede wszystkim dobre dla pracowników co jest intencją związków zawodowych.


Msza Święta z okazji Święta Pracy w Jaworznie- Pieczyskach w dniu 03.05.2015

DSCN0272

W dniu 3 maja 2015r. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Alberta w Jaworznie- Pieczyskach została odprawiona uroczysta msza z okazji Święta Pracy 1-go Maja oraz uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja . Mszę świętą koncelebrowało dwóch księży a o godną oprawę zadbał zespół pieśni „Sokół” z Domu Kultury w Jaworznie –Szczakowej . Udział w mszy świętej organizowanej zgodnie z kilkuletnią już tradycją wzięli pracownicy kolei wraz z rodzinami w tym liczna reprezentacja ZZM PKP Jaworzno-Szczakowa. Ksiądz proboszcz Mariusz Lizończyk w swoim kazaniu podkreślił wagę uchwalenia w 1793r Konstytucji 3 Maja, drugiej w świecie dla dążeń wolnościowych Polaków wprowadzenia swobód demokratycznych , ochrony godności ludzi oraz związków historycznych ustanowienia Marii Królową Polski i odniesienia tego do obrony Częstochowy oraz ślubów Jana Kazimierza.

Biesiada piwna z okazji dnia kolejarza 2014 r.

W listopadzie 2014 r. w Sosnowcu-Maczkach odbyła się uroczystość z okazji dnia kolejarza.

Po przywitaniu gości zaproszonych przez przewodniczącego Związku Zawodowego

Maszynistów PKP w Jaworznie-Szczakowej Andrzeja Konieczny i wprowadzeniu

pocztu sztandarowego odbyła się uroczysta akademia w której udział wzięli:

Dr.inż. Jerzy Kleniewski

poseł Witold Klepacz

prezydent Sosnowca Kazimierz Górski

Radny M. Jaworzna Marian Tarabuła

dyr. biura posła Klepacza

dyr. zakładu reprezentowała Pani Bożena Szóstak

Następnie przedstawiciele Rady ZZM PKP w Jaworznie - Szczakowej uroczyście pożegnali

członków związku którzy odeszli na emerytury. Każdy z odchodzących otrzymał upominek,

następnie odśpiewano sto lat!! Po uroczystym pożegnaniu rozpoczęła się zabawa taneczna

która trwała do późnych godzin nocnych.


pożegnani członkowie ZZM

Balicki Janusz

Filipiak Andrzej

Foryś Marek

Głuszek Jan

Kotnis Robert

Skowron Jerzy

20141121 120647

Zdj cie0175

Zdj cie018420141121 120049

31 Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę

Ponad 7 tys. ko­le­ja­rzy i człon­ków ich ro­dzin przy­by­ło w nie­dzie­lę na Jasną Górę na 31. spo­tka­nie tego śro­do­wi­ska. W niedzielnej uroczystej sumie na Jasnej Górze pod przewodnictwem abp. Gądeckiego uczestniczyli m.in. przedstawiciele spółek kolejowych oraz wywodzący się ze środowiska kolejarskiego parlamentarzyści. Przybyły też delegacje kolejarzy z Białorusi, Francji, Słowacji i Węgier.

DSC06969

DSC06986

DSC06988

Obchody Europejskiego Dnia Maszynisty przez ZZM PKP w Jaworznie - Szczakowej

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Maszynisty przez ZZM PKP w Jaworznie - Szczakowej na boisku Azotani w Jaworznie został rozegrany mecz piłkarski pomiędzy drużynami niebieskich i zielonych. Mecz po bardzo zażartej walce zakończył się zwycięstwem drużyny zielonych wynikiem 1 : 0 Gratulujemy!!
 
Następnie przedstawiciele Rady ZZM PKP w Jaworznie - Szczakowej w osobach Julia Zielińska , Andrzej Konieczny, Artur Kopański uroczyście pożegnali członków
związku którzy odeszli na emerytury. Każdy z odchodzących otrzymał upominek, następnie odśpiewano sto lat!! Po uroczystym pożegnaniu rozpoczęła się zabawa taneczna która trwała do późnych godzin nocnych.
 
Osoby które zostały pożegnane.
 
Brandys Daniel, Ciołczyk Ryszard, Ciupek Jerzy Jarzynka Leszek, Kirko Zbigniew, Kopańska Jadwiga, Kubaty Józef, Łupiński Andrzej, Niwiadomski Włodzimierz,
Porc Antoni, Ratajczak Wiesław, Ronduda Tomasz, Słaboń Adam, Talowski Józef, Widła Jan, Młynarski Zbigniew,
DSC 1686

Msza święta w intencji członków Związku Zawodowego Maszynistów PKP w Jaworznie-Szczakowej i ich rodzin z okazji Europejskiego Dnia Maszynisty

Dnia 13 września 2014r. r. w parafii Św. Brata Alberta na Pieczyskach w Jaworznie odbyła się msza święta w intencji członków Związku Zawodowego Maszynistów PKP w Jaworznie-Szczakowej i ich rodzin z okazji  Europejskiego Dnia Maszynisty. Homilię wygłosił Proboszcz parafii Mariusz Lizończyk który docenił rolę Związków Zawodowych w kraju jak i walkę o miejsca pracy prowadzoną przez nasz związek. W czasie mszy świętej modlono się o powrót do zdrowia wszystkich członków naszego związku.

IMG 8406

IMG 8402


Msza święta w intencji członków Związku Zawodowego Maszynistów PKP w Jaworznie-Szczakowej i ich rodzin z okazji Dnia Kolejarza 2014

Dnia 01 maja 2014r. r. w parafii Św. Brata Alberta na Pieczyskach w Jaworznie odbyła się msza święta w intencji członków Związku Zawodowego Maszynistów PKP w Jaworznie-Szczakowej i ich rodzin z okazji święta ludzi pracy. Homilię wygłosił Proboszcz parafii Mariusz Lizończyk który docenił rolę Związków Zawodowych w kraju jak i walkę o miejsca pracy prowadzoną przez nasz związek. W czasie mszy świętej modlono się o powrót do zdrowia członka naszego związku

IMG 7906

IMG 7904

Msza święta w intencji członków Związku Zawodowego Maszynistów PKP w Jaworznie-Szczakowej i ich rodzin z okazji Dnia Kolejarza

Dnia 24.11.2013 r. w parafii Św. Brata Alberta na Pieczyskach w Jaworznie odbyła się msza święta w intencji członków Związku Zawodowego Maszynistów PKP w Jaworznie-Szczakowej i ich rodzin z okazji Dnia Kolejarza. Homilię wygłosił Proboszcz parafii Mariusz Lizończyk który docenił rolę Związków Zawodowych w kraju jak i walkę o miejsca pracy prowadzoną przez nasz związek. 

msza 24.12.2013r w pieczyskach 004

30 Jubileuszowa Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę 2013

Około 10 tys. kolejarzy z rodzinami uczestniczyło w jubileuszowej XXX pielgrzymce, która odbyła się w sobotę i niedzielę (16-17 XI) w Częstochowie. Centralne nabożeństwo odprawione zostało w niedzielę. Uroczystej mszy przewodniczył biskup Wojciech Polak, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Kolejarze dziękowali za decyzję Franciszka o kanonizacji bł. Jana Pawła II oraz za drugą pielgrzymkę polskiego papieża w 1983 r. 

img 0005

img 0008


Msza z okazji Europejskiego Dnia Maszynisty w Jaworznie Pieczyskach dnia 15.09.2013r.

Dnia 15.09.2013 r. w parafi Św. Brata Alberta na Pieczyskach w Jaworznie odbyła się msza święta w intencji Związku Zawodowego Maszynistów PKP w Jaworznie-Szczakowej z okazji Europejskiego Dnia Maszynisty. Homilię wygłosił Proboszcz Mariusz Lizończyk.

dsc 0046

dsc 0047

dsc 0048


Msza w intencji Związku Zawodowego Maszynistów PKP w Jaworznie Pieczyskach dnia 01.05.2013r.

Dnia 01.05.2013 r. w kościele na Pieczyskach w Jaworznie odbyła się msza święta w intencji Związku Zawodowego Maszynistów PKP w Jaworznie-Szczakowej.

Zdjęcie0462

Biesiada piwna z okazji dnia kolejarza 2012r.

img 0005Dnia 23 listopada 2012r. w Sosnowcu-Maczkach odbyła się uroczystość z okazji dnia kolejarza. Gospodarzem tegorocznych obchodów była Pani Dyrektor CT Śląsko - Dąbrowski Zakład Spółki w Katowicach Jadwiga Turkiewicz.

Czytaj więcej...

29 Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę 2012

dsc05257W dniach 12-13 listopada bieżącego roku odbyła się 29 pielgrzymka kolejarzy na Jasną Górę. Udział w niej wzięli kolejarze ze Szczakowej i ze Związku Zawodowego Maszynistów PKP z Jaworzna-Szczakowej z kolejarzami z całej Polski. Podczas uroczystej sumy kończącej tegoroczną pielgrzymkę w imieniu PKP Cargo S.A. Śląsko-Dąbrowskiego Zakładu Spółki, dyrektor Jarosław Bagniewski złożył w darze ufundowany ornat. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć.

Czytaj więcej...

1.jpg
2011 Tradycja.
Powered by Joomla 1.7 Templates