Dzisiaj jest: 27 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Cyryl, Maryla, Władysław

Wypoczynek

Daniel Konieczny

obraz 101obraz 104

obraz 108obraz 113

obraz 119obraz 123oferta ustka2


Oferta

wypoczynku w bazie noclegowej w Ustce w sezonie letnim 2019 r. 

Miejscowość

Ustka – to małe , nadmorskie kąpielisko na środkowym wybrzeżu o niepowtarzalnych warunkach krajobrazowych. Miasto położone u ujścia rzeki Słupi , 150 km na zachód od stolicy województwa – Gdańska i 16 km na północ od stolicy powiatu – Słupska .

Wybierając Ustkę spośród miast nad Bałtykiem wybieracie Państwo bezpośredni kontakt z przyrodą i niezapomniane wrażenie gdyż Ustka … to morze w trafnym wyborze !

Ustka…

pachnie wakacjami , słońcem, plażą i sosnowym lasem. Kojarzy się odpoczynkiem, relaksem, urlopem po całorocznej pracy przyjeżdżasz tu by zregenerować siły, odprężyć umysł, spędzić kilka lub kilkanaście dni z dala od nerwowego , pędzącego w zawrotnym tempie życia . Szukasz spokoju i ciszy ? Czy potrzebujesz rozrywki? A może wakacje to dla Ciebie czas przygód i aktywnego Wypoczynku ? W Ustce każdy odnajdzie to, czego oczekiwał!

Zakwaterowanie

 

Domy bazy noclegowej położone są około 900 m od morza, co zapewnia wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku . W pobliżu domów znajduje się stadion sportowy oraz sosnowy las.

Domy posiadają pokoje 2, 3, 4 osobowe o dobrym standardzie, węzły sanitarne ogólnodostępne usytuowane na każdej kondygnacji budynków  .

Do dyspozycji wczasowiczów jest świetlica z telewizorem i anteną satelitarną , kuchnie wyposażone są w niezbędne naczynia i urządzenia. Wieczorem można usiąść pod altaną przy przepięknym wiatraku z oczkiem wodnym lub grilu.   

Do dyspozycji dzieci rowery i inne wyposażenie sportowe .

Cena jednego osobodnia wynosi od 40 zł - 65 zł + 8% VAT + opłata klimatyczna

Turnusy na życzenie nie krótsze niż 7 dni, telefon 0327107375.

Tel. komórkowy 601289766 oraz 734 687 577 ZAPRASZAMY!!


Co warto zobaczyć jadąc do Ustki ?

 

1u

Rys. 1 Zachód słońca w Ustce

Byłem tu kilka razy i poznałem miasto na tyle dobrze, że w te kilka chłodnych dni jakie mi się przytrafiły postanowiłem poszukać czegoś ciekawego w okolicy. Jadąc z Ustki w kierunku Łeby mamy po drodze same ciekawe i piękne miejsca leżące na terenie Słowińskiego Parku Narodowego . Trzeba tylko zjechać z drogi na parę kilometrów lub przejść pieszo kilkaset metrów. Wspomnę o kilku, które mnie urzekły i które naprawdę warto zobaczyć.

Zacznę od Rowokołu, który jest najbliżej. Jest to wzniesienie 114,8 m. n.p.m. Znajdujące się na terenie ścisłego rezerwatu o tej samej nazwie. Co ciekawe wystarczy zatrzymać się przy drodze na specjalnie utworzonym (i bezpłatnym, pustym parkingu) tuż przed Smołdzinem i możemy zacząć wycieczkę szeroką alejką wśród drzew na szczyt podziwiając wyjątkową przyrodę. Na miejscu czeka nas kolejna atrakcja w postaci kilkunasto metrowej wierzy widokowej, z której możemy podziwiać przepięknie widoki na znajdujące się w okolicy jeziora, wydmy, lasy no i morze. Po powrocie na parking wystarczy przejechać kilkaset metrów. W Smołdzinie możemy wstąpić do muzeum Słowińskiego Parku Narodowego.

2u

Rys. 2 Widoki z Rowokołu

3u

Rys. 3 Widoki z Rowokołu

Następne miejsce to Czołpino, Ruchome Wydmy i Smołdziński las. W tym celu musimy zboczyć z drogi do Łeby i pojechać na parking w Czołpinie. Tam zostawiamy samochód i pieszo idziemy przez Smołdziński las i ruchome wydmy kierunku morza (niezapomniane wrażenia gwarantowane). Następnie plaża idziemy w kierunku Ustki i dochodzimy do latarni w Czołpinie. Trzeba wejść pod górę na samą latarnię skąd mamy kolejny punkt obserwacyjny i zwiedzamy latarnię. Z wydmy, na której stoi latarnia schodzimy do parkingu i kończymy wycieczkę. O ile Rowokół możemy zaliczyć w jedną lub dwie godziny, o tyle Czołpino z wydmami i latarnią to wycieczka na 3 – 4 h i kilkanaście kilometrów do pokonania. Wracając z Czołpina warto zajrzeć do skansenu w Klukach, gdzie oprócz budynków i narzędzi starej wsi Słowińskiej można skosztować domowych wypieków (chleba i ciasta) robionych przez mieszkańców tej miejscowości, która częściowo jest zamieszkała.

P.S.

Jeżeli do Czołpina wybierzemy się rano to będziemy musieli tyle czasu, żeby zrobić sobie przerwę na drugie śniadanie w drodze między ruchomymi wydmami, a latarnią na zupełnie pustej plaży. Bardziej dociekliwym polecam mapę z opisem Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie są opisy wszystkich ciekawych miejsc, również i tych z Ustki do Kluków można dojechać w sezonie autobusem.

4u

Rys. 4 Tablica informacyjna na Ruchomych Wydmach

5u

Rys. 5 Ruchome wydmy

1.jpg
2011 Wypoczynek.
Powered by Joomla 1.7 Templates